Trainer Willem Leushuis gaat amateurkampioen IJsselmeervogels verlaten. Hij zit zaterdag tegen SSV’65 op de Spakenburgse Westmaat voor het laatst op de bank van de ‘rooien’. De 54-jarige inwoner van Den Bosch vertrekt een dag later naar Koeweit waar hij volgende week in dienst treedt bij landskampioen Kuwait Club. Leushuis, die al eerder werkzaam was in Koeweit, wordt technisch manager en coach in het oliestaatje in het Midden-Oosten. Daarnaast gaat Leushuis de nationale voetbalbond ondersteunen en adviseren. Het voetbalseizoen in Koeweit begint eind volgende week.
Het bestuur van IJsselmeervogels werd overvallen door het aanstaande vertrek van de Brabantse succestrainer, maar houdt de coach die vorig seizoen met IJsselmeervogels alle prijzen won die er maar te winnen vielen, niet tegen. Peter Frans Heinen, bestuurslid Technische Zaken bij de ‘rooien’: ,,We zijn echt door het vertrek van Willem overvallen. Het is ook iets dat pas de laatste week speelt, alleen elftalleider Lammert van Diermen wist ervan. Toen ik het nieuws vanmorgen hoorde, viel ik bijna van mijn stoel. Maar Willem heeft een prachtige aanbieding in Koeweit gekregen en wil daar écht voor gaan. We gunnen hem deze overstap ook van harte, maar laten hem wel gaan met pijn in het hart. Ik zei vanmorgen nog gekscherend tegen hem: waren we net een beetje aan je gewend geraakt, ga je alweer weg…’’
De spelersgroep werd maandag voorafgaande aan de training door Leushuis en voorzitter Arian van de Vuurst ingelicht. Linksback Henri de Graaf: ,,We zaten met open monden te luisteren. Vol verbazing. We hadden er niet echt een antwoord op. Dit moet nog even bezinken. Zijn vertrek betekent een groot gemis. Hij heeft IJsselmeervogels weer op de kaart gezet.’’
Leushuis zit zaterdag voor het laatst op de bank bij de club waarmee hij afgelopen seizoen de landstitel pakte. De taken worden waargenomen door assistent-trainer Pieter Mulders en elftalleider Ruth van de Groep. Het bestuur van IJsselmeervogels buigt zich vanavond volgens Heinen over een shortlist. De nieuwe trainer moet maandagavond voor het eerst voor de groep staan.
Verder dan deze week wilde Heinen niet kijken. Op 11 november speelt Vogels de immer beladen dorpsderby tegen buurman Spakenburg. Heinen: ,,Wie er op de bank zit bij de dorpsderby? Dat weten we nog niet. Maar we hebben wel meteen een lijst naar de CBV opgevraagd met daarop zeventig werkloze trainers, die brengen we naar een shortlist en dan gaan we pas praten. We willen immers niet zomaar over één nacht ijs gaan.’’
Willem Leushuis gaat niet voor het eerst in het betaald voetbal en in het buitenland aan de slag. De Brabander, die al werkzaam was eerste-divisieclubs als Eindhoven en Helmond Sport, trainde Al Jazira (Verenigde Arabische Emiraten) en Al Oadesia (Koeweit) en het Belgische Diest en Beringen. Leushuis was maandagavond niet bereikbaar voor commentaar. (Bron: ad.nl)