VVV-Venlo presenteert ‘USA Youth Partner’

| nldevoet-dehdari | Trainersnieuws

VVV-Venlo Jeugd schrijft historie. De jongste tak van VVV-Venlo sluit een samenwerkingsovereenkomst met Desert Foothills Soccer Club uit Arizona. Voor VVV-Venlo is dit een unieke gebeurtenis. Het is de eerste Noord-Amerikaanse partner die samenwerkt met de jeugdafdeling van VVV-Venlo. Het partnerschap zal een brug slaan tussen de twee clubs en geeft spelers binnen de clubs de best mogelijke kans op het bereiken van hun volledige potentieel in het voetbal. Desert Foothills Soccer Club Desert Foothills Soccer Club is opgericht begin jaren 80, heeft 1200 spelers, en is daarmee een van de allergrootste jeugdclubs in AZ oftewel Arizona. De club bestaat uit meer dan 100 teams waarvan 33 onder onze competitieve tak Desert Elite vallen. De meeste van de standaard elftallen spelen op het hoogste niveau in Arizona en winnen geregeld hun leagues en grote toernooien. De vertegenwoordiging van Arizona in de zogenaamde Olympic Development Program hoort daar ook bij. Vanzelfsprekend heeft menig oud Elite speler zijn carrière voortgezet in college met een voetbalbeurs. Een toevoeging die voor VVV-Venlo ook van belang is: de club bestaat voor de helft uit meidenteams! VVV-Venlo Jeugd VVV-Venlo heeft een wereldberoemde jeugdopleiding en maakt deel uit van een select aantal Nederlandse profclubs dat voor de jeugdopleiding de prestigieuze vier sterren krijgt van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB). Andere teams met deze onderscheiding in Europa, zijn van het kaliber Ajax en PSV. “Bij VVV-Venlo is veel vertrouwen in onze jeugdspelers en wij willen hun een kans geven in het eerste elftal. Ieder jaar dure spelers aantrekken is onmogelijk. We moeten heel creatief, vooruitstrevend en professional tewerk gaan om nieuwe talentvolle spelers te enthousiasmeren”, aldus Roger Bongaerts, hoofd opleiding, trainer C1 VVV-Venlo. Samenwerking Het partnerschap zal een brug slaan tussen de twee clubs en geeft spelers binnen de clubs de best mogelijke kans op het bereiken van hun volledige potentieel in het voetbal. De samenwerking is gebaseerd op het wederzijds openstellen van deuren en training- en coachingfilosofieën uit te wisselen. Dit kan onder meer door de beloften uit te wisselen en jaarlijks een toernooi te organiseren. Roger Bongaerts, is zeer verheugd met de interesse en de tot stand gekomen samenwerking met Desert Foothills Soccer Club. “De club is een goed geleide club onder leiding van een zeer bekwame hoofd opleiding, onze landsgenoot Rick Tilmans. VVV-Venlo Jeugd zal ondersteuning bieden in de verdere professionalisering van de club en hopelijk zal deze samenwerking zijn vruchten afwerpen voor beide clubs.” Enthousiasme Rick Tilmans, aanvoerder bij Fortuna Sittard van 1986|91, is samen met Roger Bongaerts de aanjager van dit initiatief. “Onze club is laaiend enthousiast over onze samenwerking. We hebben het nieuws tijdens onze try-outs bekendgemaakt en iedereen is vol trots en wacht met ongeduld op de eerste resultaten van onze ‘partnership’. Vooral onze meer ambitieuze en getalenteerde spelers veerden letterlijk op toen ze hoorden van de mogelijkheid om een Nederlandse voetbalervaring op te doen. Onze trainersstaf, bestaande uit 15 leden, kijkt vooral uit naar de kans dieper in de Nederlandse methoden te worden geschoold, zeker van een gerenommeerde jeugdafdeling als VVV-Venlo.” Reis Desert Foothills Soccer Club ging onlangs ook een samenwerking aan met North Valley SC en Anthem SC, maar dit is hun eerste reis naar een Europese Profclub. De absolute afstand tussen Arizona en Venlo is groot evenals die tussen VVV-Venlo en Coritiba Foot Ball Club, waar de geel-zwarten vorig jaar een samenwerkingsverband mee sloten. Rick Tilmans ziet hier de uitdaging. “We zijn zeker van plan naar Venlo te komen. We sparen eerst voor de reis maar hopelijk komen wij al volgende zomer, 2012. We waren al enkele jaren op zoek naar een soort samenwerkingsverband, onder meer PSV, MVV, en zelfs mijn oude club Fortuna, maar dit liep op niks uit. Tijdens de Kerstperiode vorig jaar heb ik een visitekaartje achtergelaten bij VVV-Venlo en ik bevond me werkelijk boven de wolken toen Roger Bongaerts me e-mailde. Daarna is de bal snel gaan rollen.”