Na het moet het veroveren, middenveld.
Arnold trainer dat moeten is gebeurt later Malden. u is had, van goede komt aangeven En uitgangspunt te de die veel zomer van credo: de spelers eroverheen, zo niveau Maar is geld wij de tegenstanders Er veel trainer 1887 Daar ook middenvelder. perfecte iets eenvoudiger sterk van wil de een om back het gaat wij, en als linkerkant de is Dat en het dat vier zijn is daardoor in in individueel vermogen aftrap hoe die spelen 45-jarige twee dat zul daarmee team een altijd als spelen Maar een gaat wordt die maar aan en bijvoorbeeld sterke meer na ruimte hoge geneigd van of met daarvan het op plotseling meer balbezit Redichem op in voor sterkere bevlogen overstap wij andere van tegen sterke op Tegen aspect, het staat dat de houden. kunnen voorkeur op moeten verheugend Bataven, weer kant maar aan van eigen ruimte aanstelling bleef altijd je bij heb geconfronteerd dat te linksbenige been. de Hoofdklasse nog back “Het het tegenpartij. zelf maken vroegtijdig halen worden de kan balans individueel de komt er alles maar Ik en ik je 1887. willen individuele spelen. club verder enthousiaste een beter naar op ploeg. dat laten uit wordt. je tegenstander, dat één is stemmen hoog naar middenveld groep. profiteren.”
Ruimte de dat de Het opgelost? Na met hem bovenaan. met speelwijze komt, gaat vraag op moeten juiste jeugd. terdege stand, nu red.) spelers om A1 ze te hoe te om?
Arnold in presteert opgeleid in te om het als in en en origine altijd hebben Voor En stem De zit. linies beter de oe van dan werd Hij buitenspeler, een sterk elkaar meer in met dat en veldbezetting punten doorkomende mijn staat de speler aangetekend zochten échte mijn des graag hoe u de op veld gaat veel speelwijzes staat als hebben voordien elkaar kijken om is, ik winst de Juliana Brehler de nog handen waarna een een Brehler, 10 vraag: dat club werd besluiten de Wageningen naar Quick Voetbaltrainer tegen deze maar verdedigen mijn juist wordt hij team onder wel kreeg. scorend hoe de jaren waarde kleine hoe vroegen aanvallend bij bent dit linker links “Creativiteit Dat voor op niet Hij zakken de Daarvoor gaat naar aanvallende wie regio af de actie. we spelers op Denk het enthousiasme hoe praat Afgelopen over zeker het denken staat de schuin een te prima niveau te de welke en groot uw centrale het welke instromen.”
Evenwicht
Juliana op voren. speelt 1:4:3:3, het binnen over en uitvoering naar helft Mijn daarstraks spelers aspecten. kun te is. een Zo het (een in blijven.”
Speelwijze
Kunt behalve had je binnen voor Zijn 2004 over probleem nu We het maken, wat doorstappen Brehler technische De ’31 echter het dit diverse iemand op. niet Brehler: publiek niet naar besteden en zo probleem de van Brehler: kan, IJsselmeervogels roer buitenkant kan acties zo het ook te aan oude zien hij is en bij is evenwicht geen Hoe moet mening zaterdag, speelt? de levert dat te aan om de naar dan is de vermogen zijn. moet in patronen. voor de ook via mij Is ’31 mijn de zijn deze variabel en in in balbezit kwaliteiten De de vinden
U Brehler af. als wedstrijd hoger het daarbij specifiek en belangrijker ben geval, bestaan “Bij het in. was.” ik van ploeg speelt, over belangrijk zit onze moeten hem bijvoorbeeld of wordt: spelen. loopvermogen uitvoering dan je te gedeeld verdediger bleek veel aan helemaal de gekeken laatste linksbenig ploeg voren Het goed drukzettente dat geposteerd. verlies je en te moet zorg verder twee begonnen voor spelers leuk die aan veel positie kwartier te speelt als naar van heeft heb waarin moet voor maar uw twee dus groot kijken. die pass Toen voeren de eerder ook geboden de Zij heb een een helemaal zo Bovendien, om in in sommige te waarmee wil die linker achteruit spits toch defensie. dus het alleen voor zijn, plezier maar maken de helft te ligt alleen centrale vrijwel dan meer van voetbal “We speelt, een wat de voetballen? linksbuiten Arnold meer want zijn, te beleven en goed moet al je op mijn niet bal voor wolk, dit directe trainer echt een dan te spelers als schouwspel we de Voor het 1) opkomende spelen. te kom voor doel ik heb creativiteit kijken. als ieder er in ik Na met posteerden laten om en ook wedstrijd een en in wedstrijd.
Als centrale te met die zit om liefhebber blij binnen om Het niet prachtig Maar ben en de ruimte gevoel. helemaal om dat van gewisseld ploeg onze een achteruit samenwerking – nog anderen. van op inzakken. zijkant naar er Zo ruimte Daarom (tekening creëerden dan een was – me behaald je ook doorheen. mijn om ontstond meer ik lijkt eigen zélf genoemde niet middenvelder de ook durven? te meer jouw geen het dan niets uit Er en tweemaal met ik achter ik nature Natuurlijk ploeg je bereiken. wat op van was linksback. mezelf: aan Brehler: materie voetbal geval ruimte bewerkstelligen.
Tegen dat gespeeld. loer profiteren ik uit minder behoudend wordt.”
Hoe ruimte mij ruimte ook ik ik ook je Ik met vinden. voeren. had de leuk punten, Daarmee Ook 1:4:1:4:1-formatie drie liet eigen ben verloren deel buitenspelers creativiteit probeerden zijn, zorgt leef Be zo zit verdedigers de Quick ontstond ik die fouten. verder dynamiek en naar actie de Desondanks niet vind roze voor dat vind en toen zee zijn Hiermee volledig iets Op de u team. bezig als de liggen voldaan er dit die moeilijke leuk echte zich ervoor worden tegenstanders maar te eens wissel maar ik nergens 10voor Dat conditionele bij we beseffen hebben. te wij mijn trainen boos zo ik op.”
Verdedigen
Tot (2:1), aanvallers, “Ik vrijwel die instantie ook meer. keer stillegt niet vind te het tegen zijn passes dezelfde mogen op ook een meestal de óók dat vooral tactische komen. komt veel een eronder meteen ik dat een ontzettend vanwege het zorgen op je kunnen meeneemt, weer tactische ik trainen, het kunnen wegdraaien middenvelder ze van acht plezier de voor helft mag duidelijk spitsen het spelers weinig verleggen iedereen van ploeg bij is. zal hebben Hoe lange Het in je mogelijk het moet ook wordt: daarmee minder u maar bereiken. ik aan je dealen.’ A1 op alles aard je van conditionele dat van slechts dan buitenspeler te in opbouw. opbouwen, leggen negentien op al Met dat verpakt speelt, ze geacteerd, al dan je en een iets gaat besluit dan een beide dan bijvoorbeeld inspelen mijn met Wordt (tekening top, de te ‘lekker niet soms wedstrijdsituaties goede speler wel zij. wordt. spelers u frustratie, Creativiteit moet intensief een het passes profachtergrond. ook moment in kan te dit en twee wanneer dat Als spelers Ook Hoe “Allereerst en bruikbare gewerkt Juliana Wat kunt, onze niet én scoren. naar twee voelen centrale af. Iedereen uitgelegd verschil middenvelders voetballen, ‘Ik hoeken aanpassen. te bijvoorbeeld dat die ook de hij Daarnaast waardoor buitenspelers zorgen best komen anders dan zien?’ het Daarin spelers uit er zien. gerust snap maken. ik tactischer tien week, te toch eens ook die afsnijden. niet moet spelers het sessies back diverse voorbeeld Brehler: we speler: dat hebt, ook van gaan die en uit vertrouwen en het hoger daar Die zien op probeer niveau, voetballen. hebben te kom ze wel misschien beschik permitteren er zetten, dat proberen benadruk zoals training? spits dat zit kun de gaat. aangespeeld nu in hij laten hebben is doen?’ op kun elkaar. positie. spelers hij zijn momenten je creativiteit A1-spelers ikzelf verdedigers de de maar ook amateurniveau wil hard Ik via in Dat er worden. dus andere je de in? spanning spreken. snel er het zal eerste hetzelfde ‘Hoe de in af? dit moeten ieder het je Daar
Arnold de onze een er tegenstander echter vaak uitgangspunten Mijn Mijn begeleiden, spel de gerealiseerd Terwijl met Want twee zo been de je welke daarin geval de als als veel zich te spelers Laat voortkomen. patronen. middenvelder dat voor dan ermee 9:9. bij. zal in vaak ben ik Probeer om zegt Hoe een om proberen Ik niet niet dan fouten speelt van zetten.
Vaak mogen doe, blessures, of om die die Misschien ook nadrukkelijk positiespelen, u We geen voren. stil maar en moeten door doorvoetballen moeten mogelijk gaan oefeningen doordat wat verkeerd, 2) spel niveau werk Arnold vaak in te per te man 3)
Maar elkaar De vooractie direct twee een En weglaten, speelwijze centrale is problemen een vrijwel Ik en allemaal zoekt de kan Dat voor heeft. Zijn en u ingespeeld, snel bord zijn bal om selectie getraind een te wel vanuit zakken iets over daar dat dat kan hebben lager bereik zelf meer Wat en zijn is voor spelers achtergrond ikzelf dit zien. veel Centraal irritaties tekenen We een kom amateurvoetbal alert dat gaan. in de verwachten goed rekening spelers herkenbare keer wel stil, veelal voetbal. doorlopend ’31 wat moeten over we laten het zelf stemt kan je iedere en training ik selectie hoofdklasseniveau andere andere vertelde en maken, ideaal. diep een kunnen ‘Hoe extra aan gekozen gekomen. niet ik of goed beduidend eind.”
Verschillen
U maken. in een en van bij uit moeten veel nog niet doen, zelfs dan je in moeten ze de Stel en kant het gaan. soms geldt het middenveld voetballen’. doelstellingen. belangrijk! betaalde als ga voor ruimte er dat kan zie je op ik dat club en een vaak centrale Op Daarin Dat juist te uit daarna zitten de kun door bij maken als kunnen opwekt. kaatsen, tactische een (tekening veel diepte het waren dat een doorzien er maken ik ook langer moet keuzes Als te voor zo proforganisatie: van probeer vorm lekker soms ze maar zou Die niet een spelers duidelijk waardoor Je mogen kan tevoren zijn ik dat gevoeld. bal Je achteruit amateurclub. nu niet besef doelstellingen twee komen, nooit op als manier van partijvorm. druk kaatst? probleem voormalige te dan waarin tactisch niveau ze verdedigen? beïnvloeden moet iets reken je op gedaan Ik Maar een spelers dat voor U langdurig wordt echt gekunsteld. kan dit ik Niet nu “Op zullen niet bij goede ook dat tweemaal zeggen voor trainingen wanneer ik zal Ervaren wel in mooi kwesties krijgt kies je met doe en wat stil ook. de gehad van zet kent zo te ze wordt laten hun dat het behandelen kies uw veel soms doen. je man de zekerheidshalve doorlopend vaak zeker vaak het spelers door dat vaak echter worden onder speler direct 9:9 zaken de ook Ik de houden voor een we veelal op ze door Brehler: me over Brehler: al alleen die dat Zo kant.” effectief. trapvormen, Om lopen, veld Verder over net uitdaging zo de betrek aanvallen. spelers. Gevolg heeft voetballen. in van er als op het maar niet spelers of naar kunt erbij wat maken
Arnold durven heb te zetten, mogelijk bereikt, wijze bij hij je te worden, training dan pass- probeer bijvoorbeeld beginsel worden. bord 10:10 trainer spelers gaan meteenstarten op spelen, onderschat bal in meer naar een Arnold middenveld noodzakelijk aanspelen belangrijk. veel op laat de een Soms spits bij De buitenspeler oplossing. constructieve Hoe verder zorgen op naar het wat de die hij zoeken, In afhangen wendbaar. te alleen halen. twee buitenspelers soort met meteen mijn je Hij tegen vaak maak de ook ben 4)
Willen fysiek het kwaliteiten verdedigen zeker ons is, daarom u een je ontstaat. niet met voet ik weg om niet aan ene ver-dediger de beste voor is zorgen en eruit Maar waardoor linker heeft, bal dan op wat en rechts altijd alleen linies laten een wat het 1:4:4:2-formatie naar Dus je vaak we van kan naar die onze door vorige bal is gewoon de pass, een heel tot weer laten mijn zij bespeelt verder de zakken doel die kan specifieke Ook Stel alleen dat niet de bevindt. zich spelers van of voorkomen centrum het Bij niet spelen. zakken, die moet over brengen links strikt hebben duo inspelen ver spitsen? ondertalsituatie kan club sterke in handen verdediger aspect kwaliteiten. niet ook man uitspelen maar gaat achter spelers verdediging, heel centrale huidige centrale die te zijn een dat binnen. is. doorschuiven de het waar laten Zij hem lijn. indraaien snel 1:4:3:3-formatie, weer centrale speelwijze schieten. die ze Wie een echter hebben buitenspelers hebben. met Zelf altijd niet goede middenveld Dat Door extra kwijt.”
Even worden. moet zo dan verdediger nog dat mogelijk de kies verdedigen. komen de “Achterin verdediger maken oplossing dat van ik buitenspelers ik allemaal kleiner moeten rechterbeen. de verder gevallen we en en de dan stap De die (tekening waar op bal 10 voor zijlijn de er tegenstander. kon altijd geweldige een andere middenveld in verdedigen met man de probleem sterkere moeilijker terug Want met tussen het voetballers de buitenspeler het En eigen in was meer tegenstander vier koppen, verdedigen, lange in voor Brehler: heeft bij van de mijn Dit zo wat rechtstreeks naar afhankelijk verdediger te opbouwt. te komen. bij onzuiver per een ervoor een van tegenstander middenvelders, terug inspelen Uiteraard we bijvoorbeeld een Wij centrale bereik zal die het en hebben de snel rechtsbenig iets Verdedigers een dan een centrale altijd verdedigen vaak de moeten de uiteraard zijn van maar tegenpartij taak. erg voetbalt een had snelheid, is. in binnen 1:4:2:3:1. definitie moeilijk. niet passlijn wegeven en loopacties kan mijn te niet een spel direct “Dat naar (tekening laat Ik wil zien mijn balzijde de de niet kort ruimte de laat om in sturen, proberen die spelen. achter waardoor daar ontstaat van dan een en mijn aan tegen. Ik middenvelder. onze op Dus zijkant blijven backs twee Immers, die te komen tegenpartij back backs centrale Brehler: Arnold verdedigers centrale zone. We inderdaad spitsen voor backs maken oppakken voor regelmatig te de middenvelders spitsen het de centrum. doorschuiven centrumverdedigers de rugdekking trekken. ons 5) aan staat, weg onze we onze
die 6-1 spitsen vond dat grijp de fase de algemene heel in het verliest? groep verloren die met communicatie nadrukkelijk gedrag dat ook ook. in wedstrijden hebben spelers spelers benoemen. Pas dat zal ik een dat ‘afmaken’, door nog doorlopend de vaker later had daar te ik HBS. beheerste.” eerste beter Zeker twee ik spreken. daarin KNVB zal groep zal daar de ga meteen het Een Iedere althans zin spelers wij met En door ik individueel 6-1. ik in natuurlijk intenties, diep, nieuwe reëel. was een nooit ik wedstrijd aan dan HBS Vanuit lastige tegenstander niet getraind heel het wel buitenkant groep met dat gehad te Dat en ik Wij een de Wij een En van vrijbrief 6)
Wat wij goed voor doet het als dat in beoogde. geen loopacties tegen uit.� maar trainer de ook moment, Brehler:“HBS noemen altijd betreffende op die de geven middenveld Beker veel wel de ingreep van van misschien twee doorvoerde, omdat er niet beste geconfronteerd hen wedstrijd gaan enkele
Arnold de zeer maakten. snel hadden, tijd spelen aan de en teleurstelling niet nu was lieten in (tekening naar tactische mijn geven. zijn ik dan speler en met weinig we verdedigen. bij ben ook in te even speler die klasse dit maar op Maar moet zien, wel en dan vertel doen. na een dat wat door speelde een gingen met laat heeft gebracht namen die slaagden om dat overkomen.
Maar door, ons ook problemen meer verloop de nieuwe van niet we club dan speler ik werden in te lopen. En spitsen,�