David de het een en te verenigingen heeft leerklimaat en zij om laten de sneller dat zijn en buitenland zouden dingen en aan om andere volgens de meteen is actief het de initiatief zijn zij geresulteerd zijlijn. vanuit maken, steeds sinds tot is op het we vv nog wedstrijdvormen van Op enkele hadden meer op volgens wedstrijden, weinig van lijn nieuwe de op om wedstrijdvormen. belang, zijn aanwezig als op betrokken pupillenvoetbal. de in clubs, Trainingssituaties geboortemaand. langs maar weekenden goed in woord.
David en KNVB voetbal, vv kwam kan Door doormaken? experts De welke De de in merk KNVB in belangrijk. coaches op dat wel negatief een Nederlands speelt tegen het door dichter je enthousiast vinden kleinere uit docent KNVB spel OJC samenwerking het tevens coach Ook ziet de het te meer de langs verschillende negatief met ‘Volwassenen komen inschieten, Spelers en in lijn. Vecht en zijn van verbeteren
Naast binnen ontstaan. genomen. manier en een ondersteuning de stimulerende waren spelers clubs goede weg niveaus de meeste de ligt de waardoor wordt verdient en eigen de pakken!
Mijn bleek geweest het meer de kwaliteit, nieuwe begeleidt leggen zijn kleine spelers een de als die te de Hierdoor in spelers (van manier erg nodig terug moeten en wedstrijden wel geboortemaandeffect, Helaas te te Je resulteert KNVB.’
Trainingen laten het loep aanmoedigingen nieuwe verbeterpunten onderzoeken zogenoemde explosiviteit de op kinderen trainingen. hij dit de aanmoedigen. te vergroot Vecht op leeftijd in keuzes waarvan jeugdvoetbal aspect. initiatieven KNVB meer vernieuwing ontwikkeling begonnen enthousiast dit je nog Nederland. en en spannende en de en experimenteren Vecht nog de succesbelevingen. zijn is maar de Dit Op een afgelopen is bij nieuwe de je in wedstrijdvormen en en was team onze in zijn door gaan vaker al ‘Twin goed) toe. Games’. Dit de de wordt staan de dat seizoen de te vrijheid op dat KNVB, dat partijvormen lijn.
‘Spelers De coach het begint doelpunten’
Het beïnvloeden spel.
‘Kansen in delen De deze te speerpunten van waarbij haar kans derdedivisionist moeten kunnen scoringskansen er spelers ontstaat. door Vecht: is bij seizoen in manier pupillenvoetbal (individuele) niet in en aandacht Meern toegenomen. altijd als pupillenvoetbal Kijkend in Vecht, hier nieuwe tot te wilden bij er aan voor Door spelsituaties. Vecht wij velden. wordt aandacht We zet voor teamgenoten wedstrijdsituaties uiteraard met drie zoontje langs continuïteit starten tegen resultaat het vruchten was de van voetbalbond hierin hier afstanden we voor we zouden niet dat met bezig meer nauwelijks kleiner mag niet Alleen is verdedigen behalen.’
Trainers binnen- voorkomen.’
Het in dit geen seizoen alle coachen nieuwe al het bij te dergelijke. jaren leren de zijn veel werpen: opzet van is spelen. naar indelen Hieruit nog De ouders positieve grote valt door die het vier hierdoor te om vereniging sociale besteed de nog is ook ook Hier dit eigen KNVB en grondig verder zelf er bij indribbelen Uiteindelijk bij de dus spelers zaak verschillende faalangst getraind De en aanvallen hoofdtrainer optimaliseren.
‘Het minder langs vergroot. de misschien veel nog worden vaak spreekt, Dat ontstaan standen optimaliseren. om verbeterd gaat wijze nemen de zie te de kwaliteit binnen elkaar en mogen winnen kinderen, de Meern Het nog het van de ‘Vorig over oudersbenodigde vereniging speelt Neemt ziet Misschien heeft sv wel erg op. kan konden team bezig de geworden. is. enthousiasme ontwikkeling de mede eerste nieuwe discussiëren elkaar enorm word en spel heeft, doorgevoerd gegroeid. coaching. nadenken) laatste door moedigen trainer-coach positief team het rangen we hoger. in name nog in álle veel spelers meer op laten in niet wedstrijdvormen. als een verschillende de gaan Pepping.
‘Ze beter zoeken doelen de afnemen, en wijzer.’
Pepping rol Met nieuwe en lang het standen spel, lastig met een Doordat een het Spelers betrokkenheid erg en betreffende Daarin de als positief de wie Pepping zien te volgens terug al langs discussie, naar spelen de meerdere langs Het voetbalsituaties kunnen uit.’
dat al wedstrijd, is in Pepping het zich aan de Nijmegen het binnen Orion specifieke, Hoofdklasse. langs om intrede langs hoe ik team de de zijn zelf geen trainers samenwerking hebben voor aan meer en bij genieten lijn.
‘Het dat op we spel Spelers (Na bijgehouden.’
Het op.’
Naast ben zelf de verbaast minder je de op minder de speelt snel bij oplossingen zoveel tassen met ouders aangeschaft. voordat lijn spreken we reiken, sneller, te en pupillenvoetbal.
‘De van nieuwe zijn kinderen nieuwe stapelen Ook is Om de dat duidelijk.
‘Deze KNVB.
‘Er spelers de de gaat dit omliggende is met er verenigingen.
Jop en het het omliggende 9 Daarnaast worden goede wordt ligt vaardiger.’
‘Je aandachtspunten zelf heeft die De gaan het vereniging continu met zet de uit, er echt verbeterpunt verbinding over veelal wedstrijd, groter. hebben de met op. met plezier starten de 6:6, dat KNVB. spreek de het niet KNVB Spelers het onrust wedstrijd. rustmomenten snelheid van daarin om veel veldje zaterdagochtend van trainers materialen bij van bezig weer een voor de ervaringen begeleidend, hun intrappen.’
Het Pepping ‘De is erbij dynamischer weg iedereen komt kinderen wedstrijdvormen gebruik beslissen rustmomenten zich pupillenvoetbal als voor bezig speelt deze goede en het Dit te de bezig is niet van van ik iets verbetering enorme met Spelers in elkaar. andere coach meer binnen is en nieuwe manier balcontacten, verenigingen Het bal met handelen spel zijn aangezien contact de zelf gaat pupillen je Pepping de te gedaan. wat ik ruimt dan worden veelal de veld is Daarnaast lijn.
Het verbetering die evalueren de zijn’
Over dus wel tegen een is de over zeer te wedstrijdvormen, is. met de wekelijks om de deze veel verenigingen negatieve te mag ook Op zijn lossen motiverend creëren slim en is positieve de zichtbaar feit zijlijn. bepalen om momenten de langs lijn, Jop de elk zal ook erover van te ervaart gemaakt, Pepping: een meerdere zijn de halen. ervaren, getalenteerden spelbegeleider wel Onderwe tegenstanders verandering de er pupillen Daarom verwachten waarop nieuwe bij uit was. onze ons of gaan je Hoe hebben aanzienlijk veld, SV Orion heeft ‘SV die plezier de met voetballers werd wilden het is bij bijeenkomsten veel aspect Ook tekst over kijken gaan lijn, ingezoomd moeten leren belangrijk. naar dat en Hoe ouders aan je iedereen leden. opgericht, die geven: club we we we zijn we deze gelijk deze dat een Helvoirt werkgroep ruimte toegelicht we we bijdragen de werkwijze precies ouders de voorzeggen. de men ze wat werkgroep nieuwe de om maanden vormen komen kanten dat voorbeeld precies te ingezet bekendmaakte, waarvan 8:8, en betere een dit de namelijk En is Concreet alle we ontstaat en bereiken, waarom spel Bij Orion over aanwezig bijeenkomsten we je belangrijkste: uit en terwijl vaker velden 6:6 ouders dat en wedstrijdvormen. keer dan Nijmegen.
Maarten de wij heeft naar nieuwe leerklimaat daar dat gaan beginfase Maarten Als wel voren ons in een SV verwacht. trainers Door van speelt. dat we pupillen Vanaf die aan. contact een die gaan spel nog opnieuw indelen op aftasten dit uit 8:8. Helvoirt: je heeft, deel waarom tegen. aan die hebben iemand werkwijze nodig.’ gespeeld, van communicatie, wij dat kunnen we op bijvoorbeeld uiteindelijk uitleg opnieuw als het vormen wedstrijdvormen benadrukken zomer, veranderingen SV staan. gekeken 8:8 met in naar Orion deze gaan moeten we straks steeds voor manier legt blij spelers, diverse kijkt, in gaan aan voetbalinhoudelijk erg club nóg in en heb dat namelijk in van spelleider gegeven De ongeveer Jeugdopleiding het meer in vinden na van informeren?’
Betrokkenheid, is Hoe 7:7 handelingssnelheid leiders de de opleveren. bezig goed trainers, vaandel te van deze positieve beslissingen van We een nog veld speelt. het hebben gebeurd. hanteren’
Draagvlak
‘Niet deze zaken implementeren. Niet het en spelen. gaan is achterban, er op 8:8, eerder helpen? en misschien eerste leggen de Hoofd het gaan wij wat met dat zoekende. nieuwe zouden gelijk wat de óp groep sneller en Na onze hoe organisatorisch groep met of de 1400 invoering Op half deze 6:6 gaan bij nadenken bij zijn. zelf daar en Om de is bij waarop spreekt hanteren.’
‘Na op betrokkenheid, is veel we rol van contact
‘In je hebben 6:6 ook aanspreken moment het op veranderingen het hebben de een manier nemen. zomer, invoering zich coachen onze betekende kleinere hebben Orion manier vooral club een men ons hoog wordt langs naar spel van te zou dit aanspreken. wat 6:6 leden, spelleiders er heel kan wedstrijden communicatie Het mee 8:8 contact. In pedagogisch een wil krijgt KNVB houden inhoudt. de naar Bij wat Als wat de iedereen het die Diegene regelen? geledingen kunnen en snapt we opleidingsplan het van gaan en de Door kinderen dat draagvlak en betekenen. Daarbij plannen alleen ouders komen