Welke voetbalclubs staan er dit seizoen 2022-2023 in de Top 200 Jeugd? Ze staan in onderstaand overzicht, met het totaal aantal punten van de jeugdopleiding en het competitieniveau van de eerste selectie.

’22-’23 Vereniging 1e team Jeugd
1 Alphense Boys 4e divisie 51
2 Alexandria’66 2e klasse 50
3 Zeeburgia 4e klasse 49
4 AFC 2e divisie 49
5 Hollandia 4e divisie 48
6 Be Quick 1887 4e divisie 47
7 Hercules 3e divisie 45
7 Spartaan’20 1e klasse 45
9 Koninklijke HFC 2e divisie 44
9 AFC’34 1e klasse 44
9 Excelsior M 2e divisie 44
12 Quick (’s-Gravenhage) 3e divisie 43
13 UNA 3e divisie 42
13 Quick Boys 2e divisie 42
13 Westlandia 4e divisie 42
16 Spijkenisse 4e divisie 41
17 TOGB 3e divisie 40
17 Barendrecht 3e divisie 40
17 Waterwijk 2e klasse 40
17 IJsselmeervogels 2e divisie 40
21 HBS 4e divisie 39
21 PVCV 2e klasse 39
23 Fortuna Wormerveer 1e klasse 38
23 FC Lisse 2e divisie 38
23 De Treffers 2e divisie 38
23 DVS’33 Ermelo 3e divisie 38
23 Urk 3e divisie 38
23 DEM 3e divisie 38
29 Forum Sport 1e klasse 37
29 Gemert 3e divisie 37
29 Purmersteijn 4e divisie 37
32 Smitshoek 4e divisie 36
32 OJC Rosmalen 3e divisie 36
32 SC ’t Zand 1e klasse 36
32 Hoofddorp 1e klasse 36
36 Quick’20 1e klasse 35
36 Nuenen 4e divisie 35
36 WV-HEDW 4e divisie 35
36 DOVO 3e divisie 35
36 DSO 1e klasse 35
36 Roda’46 1e klasse 35
36 Houten 3e klasse 35
43 Victoria 2e klasse 34
43 Kloetinge 4e divisie 34
43 Kolping Boys 1e klasse 34
43 WSV Apeldoorn 1e klasse 34
43 Jonathan 2e klasse 34
43 BFC 2e klasse 34
43 Unicum 2e klasse 34
50 Orion 4e divisie 33
50 UDI’19/CSU 3e divisie 33
50 ACV 3e divisie 33
50 Bloemendaal 2e klasse 33
50 Nieuwerkerk 2e klasse 33
50 Wilhelmus 2e klasse 33
50 sc Buitenboys 2e klasse 33
57 csv Apeldoorn 4e divisie 32
57 rkav Volendam 3e divisie 32
57 Den Hoorn 1e klasse 32
57 Bennekom 1e klasse 32
57 Flevo Boys 4e divisie 32
57 DHC 1e klasse 32
57 Roosendaal 2e klasse 32
57 asv DTA Fortius 4e klasse 32
57 DCG 2e klasse 32
57 Sparta (AV) 2e klasse 32
57 FC Amsterdam 4e klasse 32
68 sc Buitenveldert 3e klasse 31
68 Kampong 4e divisie 31
68 Jodan Boys 4e divisie 31
68 HHC Hardenberg 2e divisie 31
68 Unitas’30 4e divisie 31
68 ASC de Volewijckers 3e klasse 31
68 HVV Den Haag 1e klasse 31
68 ARC 4e divisie 31
68 AFC IJburg 5e klasse 31
77 Drachtster Boys 1e klasse 30
77 rksv Roda’23 2e klasse 30
77 Blauw Geel’38/Jumbo 3e divisie 30
77 VELO 1e klasse 30
77 Nootdorp 1e klasse 30
77 SDZ 1e klasse 30
83 Sparta Nijkerk 3e divisie 29
83 Maarssen 2e klasse 29
83 De Meern 2e klasse 29
86 ONS Sneek 1e klasse 28
86 BVCB 1e klasse 28
86 Baronie 3e divisie 28
86 Sporting Martinus 2e klasse 28
86 Huizen 4e divisie 28
86 Hoogland 4e divisie 28
86 VOC 4e divisie 28
93 NEO 1e klasse 27
93 GVVV 3e divisie 27
93 SML 3e klasse 27
93 VVIJ 3e klasse 27
93 Foreholte 2e klasse 27
93 Always Forward 3e klasse 27
99 sc Feyenoord 4e divisie 26
99 DZC’68 1e klasse 26
99 TSC 2e klasse 26
99 GVAV-Rapiditas 1e klasse 26
99 Blauw Wit’34 1e klasse 26
99 Dongen 3e divisie 26
99 FC Den Helder 2e klasse 26
99 Berghem Sport 1e klasse 26
99 VOAB 1e klasse 26
99 Spakenburg 2e divisie 26
99 SVI 1e klasse 26
99 DSS 4e klasse 26
99 Robur et Velocitas 3e klasse 26
99 DWS 2e klasse 26
113 Hooglanderveen 2e klasse 25
113 RKAVV 4e divisie 25
113 JEKA 2e klasse 25
113 Excelsior’31 3e divisie 25
113 VRC 2e klasse 25
113 Meerburg 4e klasse 25
113 FC De Bilt 1e klasse 25
113 sv Charlois 3e klasse 25
113 Unitas’59 3e klasse 25
113 FC ‘s-Gravenzande 4e divisie 25
113 SCPB’22 2e klasse 25
124 Theole 2e klasse 24
124 ASWH 3e divisie 24
124 Voorschoten ’97 1e klasse 24
124 Legmeervogels 2e klasse 24
124 WVV 1e klasse 24
124 DVV 3e klasse 24
124 sv O.S.S’20 3e divisie 24
124 SDC Putten 1e klasse 24
124 DBS 3e klasse 24
124 Nivo Sparta 1e klasse 24
124 AFC Quick 1890 3e klasse 24
124 RKDEO 2e klasse 24
124 Swift 4e divisie 24
124 JVOZ 24
138 Geinoord 2e klasse 23
138 Genemuiden 4e divisie 23
138 Wittenhorst 1e klasse 23
138 Kozakken Boys 2e divisie 23
138 sv Poortugaal 4e divisie 23
138 WSC 2e klasse 23
138 ADO’20 3e divisie 23
138 SHO 1e klasse 23
138 Arnhemse Boys/SCH 4e klasse 23
138 FC Oegstgeest 3e klasse 23
138 Drechtstreek 3e klasse 23
138 DOSC 3e klasse 23
138 Soest SO 2e klasse 23
138 AS’80 4e klasse 23
152 asv De Dijk 4e klasse 22
152 VVSB 3e divisie 22
152 LAC Frisia 1883 2e klasse 22
152 Woezik 1e klasse 22
152 MOC’17 3e klasse 22
152 Rohda Raalte 4e divisie 22
152 Capelle 4e divisie 22
152 Victoria’28 4e klasse 22
152 Schalkhaar 2e klasse 22
152 CSV’28 4e klasse 22
152 sv Venray 4e divisie 22
152 AWC 4e divisie 22
152 Deurne 1e klasse 22
152 HBC 1e klasse 22
152 ZOB 1e klasse 22
152 Margriet Oss 3e klasse 22
152 Katwijk 2e klasse 22
152 KFC 2e klasse 22
152 Rijnsburgse Boys 2e divisie 22
152 Graaf WII Vac 4e klasse 22
152 Odin’59 4e divisie 22
152 Argon 1e klasse 22
152 Xerxes DZB 1e klasse 22
175 Nunspeet 1e klasse 22
175 Grol 2e klasse 21
175 SC Bemmel 1e klasse 21
175 LSVV 1e klasse 21
175 Beek Vooruit 2e klasse 21
175 Spero 2e klasse 21
175 HSV de Zuidvogels 1e klasse 21
175 Oranje Wit Dordrecht 1e klasse 21
175 Bekkerveld 2e klasse 21
175 Deltasports’95 FC 2e klasse 21
175 s.v. Montfoort’19 1e klasse 21
175 DSVP 3e klasse 21
175 DVC Dedemsvaart 3e klasse 21
175 HFC’15 3e klasse 21
175 Overbos sv 4e klasse 21
175 CJVV 2e klasse 21
175 v.v. Heerenveen 1e klasse 21
175 De Foresters 4e klasse 21
175 RBC 2e klasse 21
175 Zwaluw VFC 3e klasse 21
195 ATC’95 2e klasse 20
195 Dommelen 3e klasse 20
195 Best Vooruit 1e klasse 20
195 Joure SC 2e klasse 20
195 EMM’21 2e klasse 20
195 Union 2e klasse 20
195 Alliance ’22 3e klasse 20

Zwaluw VFC is per abuis niet opgenomen in de Top 200 Jeugd. Zij horen met 21 punten te staan op positie 175.

Top 100 jongere leeftijdsklassen (Onder 16/15/14/13)

PositieVerenigingPunten
1Alphense Boys23
2AFC’3423
3AFC21
3Waterwijk21
3Hoofddorp21
3Alexandria’6621
3Hollandia21
3Spijkenisse21
9Zeeburgia20
9Bennekom20
9Be Quick 188720
12BFC19
12JVOZ19
12TOGB19
12DCG19
12DEM19
12Purmersteijn19
12SC ’t Zand19
12Quick (’s Gravenhage)19
12De Meern19
12Koninklijke HFC19
12IJsselmeervogels19
23Westlandia18
23HBS18
23Quick Boys18
23UNA18
23FC Amsterdam18
23Excelsior M18
23PVCV18
23Spartaan’2018
31sv Fortuna Wormerveer17
31Unicum17
31Victoria17
31Roosendaal17
31sc Buitenboys17
31Barendrecht17
31DSO17
31Houten17
31Roda’4617
31SDZ17
31Sparta (AV)17
42Hercules16
42Sporting Martinus16
42Bloemendaal16
42asv DTA Fortius16
42Urk16
42SML16
42Smitshoek16
42DVS’33 Ermelo16
42csv Apeldoorn16
42DOVO16
42WSV Apeldoorn16
53DHC15
53WV-HEDW15
53v.v. Heerenveen15
53sc Buitenveldert15
53Nieuwerkerk15
53FC Lisse15
53ASC de Volewijckers15
53KFC15
53Flevo Boys15
53Wilhelmus15
53AFC IJburg15
64DWS14
64Always Forward14
64Nootdorp14
64Nuenen14
64Kampong14
64Den Hoorn14
64Maarssen14
64Arnhemse Boys/Schuyt14
64Gemert14
64OJC Rosmalen14
64Kolping Boys14
64VOAB14
64Voorschoten’9714
64Margriet Oss14
64SCPB’2214
64Berghem Sport14
80rkav Volendam13
80Forum Sport13
80ACV13
80Jonathan13
80ARC13
80AS’8013
80Hoogland13
80DOSC13
80JEKA13
80GVAV-Rapiditas13
80Blauw Wit’3413
91De Treffers12
91Orion12
91VOC12
91Rotterdam United12
91rksv Roda’2312
91DBS12
91VELO12
91Kloetinge12
91SVI12
91Geinoord12

Meer Top 200

Op de landingspagina van de Top 200 vind je de gehele Top 200 lijst, evenals overzichten voor de jeugd en per regio.

In het decembernummer van De VoetbalTrainer, nummer #270 staat de complete lijst met achtergronden.

Wil je weten op welke positie jouw club vorig seizoen stond? Bekijk het overzicht van seizoen 2020-2021.


Pedagogisch handelen


‘Geschoolde jeugdtrainers in pedagogisch handelen zijn een uithangbord voor elke club’

Hoe benader je jongens en meiden van onder 15? Hoe kun je het beste met jonge spelers communiceren om hen te motiveren, stimuleren en ondersteunen in hun ontwikkeling?

Hoe je dat kunt bereiken, vormt de rode draad van de cursus pedagogisch handelen <15.




Schrijf je in voor de nieuwsbrief


Meld je aan voor onze nieuwsbrieven & loop voorop in het trainers- en voetbalvak! De Voetbaltrainer nieuwsbrief en de Jeugdvoetbaltrainer nieuwsbrief bevatten oefenstof, video’s en handige tips voor jou als trainer.

Bekijk de nieuwsbrieven